BTL Exilis Ultra Cihazı

BTL EXILIS ULTRA 360

SATEN YÜZ GERME / VÜCUTTA SATEN ETKİSİ / GENİTAL ESTETİK

BTL Exilis Ultra 360 cihazından önce Exilis modellerini tanıyalım. İlk olarak 2008 yılında Amerika’da FDA onayına sunulmuş önce Amerika ve sonrasında tüm dünyada kullanılmaya başlamıştır. Bilindiği üzere Amerika’da tıbbi cihaz satışı için gerekli olan sertifikalardan birisi de FDA onayıdır. BTL Exilis sistemi “Kırışıklık Giderme” için FDA onayını 2008 yılında almıştır. Onay için bkz(wrinkle reduction).

Dünyada Radyofrekans ve Ultrason enerjisini birlikte ve eş zamanlı olarak verebilen tek cihazdır. Günümüze kadar birçok klinik çalışması yapılmış ve Pub Med’de yayınlanmış olan Exilis Sistemi aynı kasa üzerinden 3 farklı model ve güncelleme geçirmiştir.

 • BTL Exilis
 • BTL Exilis Elite
 • BTL Exilis Ultra 360

Ülkemizde güzellik salonları için satışı bulunan BTL Exilis cihazı sadece vücut başlığı ile birlikte satılmaktadır.

Dermatolog- Plastik Cerrah- Medikal Estetik doktorlarının kullanımında olan modelimiz BTL Exilis Elite’dir. Bu modellerin daimi doktor olmayan yerlere satışı bulunmamaktadır.

BTL Exilis (vücut başlığı bulunmaktadır)

BTL Exilis Elite (yüz + vücut başlığı bulunmaktadır)

BTL Exilis Ultra 360 (yüz + vücut + genital başlıklar bulunmaktadır)

Saten Yüz Germe Uygulaması

Epidermal doku 42° dereceyi geçmez. Isının 4,8mm derinliğe kadar homojen ve her alana yayılarak indiği kanıtlanmıştır. Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından sağlığa zararı olmadığına dair, Kırışıklık Giderdiğine Dair ve Periorbital alandaki kırışıklıkları giderdiğine dair spesifik FDA onayı bulunmaktadır. (Bkz. Periorbital wrinkle reduction)

Isı 42° dereceyi geçmediği için diğer uygulamalara göre avantajlarımız;

 • Atrofi riski yoktur yüzde yağ kaybı görülmez (Kontrollü sıcaklık)
 • Sinir hasarı riski yoktur (Yüzün her yerine yapılabilir)
 • Asimetri riski yoktur (Uygulayıcıya bağlı değildir)

Göz kapağına uygulama yapılabilecek kadar güvenli olan uygulama, kolajen ve elastin dokunun yenilenmesini, bağ dokunun oluşumunun hızlanmasını sağlamaktadır. JDD Journal of Drugs in Dermatology’de yayınlanmış bir çalışmada haftada 1 sadece 2 seans yapılmış kişilerden 3 ay sonra alınmış biyopsilerde ortalama kolajen artışının %154 yüzellidört olduğu kanıtlanmıştır.

(Bkz. David McDaniel MD / Robert Weiss MD September 2014 JDD )

Estetik sektöründe en çok kullanılan ve bilinen 3 teknoloji araştırma konusu olmuş ve çeşitli ölçümler ile sonuçlar şeffaf olarak sunulmuştur. JDD yayınlanan çalışma Fokuslu ultrason olarak en çok bilinen sistem olarak Ulthera’yı ele almış, bir diğer bilinen teknoloji radyofrekans sistemi olarak da Termage çalışmanın konusunu oluşturmuş. Diğer en çok bilinen teknoloji olarak dünyada tek hem radyofrekans hem ultrason enerjisini eş zamanlı kullanan Exilis Ultra 360 sistemi kullanılmıştır. Bu çalışma birçok sorunuzu yanıtlayıcı olacak ve objektif karşılaştırma yapabilme olanağı sağlayacaktır. Çalışmanın başlığı “Deep Heating” Noninvasive Skin Tightening Devices: Review of Effectiveness and Patient Satisfaction Bkz. https://jddonline.com/articles/dermatology/S1545961617P1262X/1

Neden Saten Yüz Germe ismini kullanıyoruz?

Yüz uygulamalarındaki ülkemizde haksız rekabetin engellenebilmesi ve reklam yasakları ile yazılı basında cihaz isimlerinin kullanılamaması durumlarına karşın firmamız olarak 5 yıldır ürettiğimiz çözüm tüm doktorlarımız için başarılı bir şekilde işlemeye devam etmektedir. BTL Exilis Elite cihazı ile yapılan yüz uygulamalarına verilen tekniğin ismi patenti alınmış ve SATEN YÜZ GERME olarak lanse edilmiştir. Başka cihazlar ve uygulamalar ile yapılan işlemlerin reklamlarında kullanımının yasaklanması ile de haksız rekabetin önüne geçilmiştir.

Reklam değeri yüksek bir uygulamadır. 56 farklı ülkede uzun süredir kullanılmaktadır. Her yıl en az 5 farklı ülkede ödül alarak bugüne kadar en fazla ödüle sahip cihazdır. Diğer tüm cihazlar ile kıyaslayabiliriz hiçbir cihazın bu kadar ödülü ve çalışması bulunmamaktadır.

Saten Yüz Germe Neden daha etkili ?

Yüz uygulamalarında risklerin olmayışı ve kişinin görünümünde istemediğimiz bir değişiklik göremeyeceğimiz için celebritylerin çok tercih ettiği bir uygulamadır. Fokuslu ultrason ya da radyofrekans teknolojilerinde risk olarak görülen asimetri ya da atrofi, kişileri istemedikleri bir yüz ile karşı karşıya getirebilmektedir. Bu tarz yan etkilerin olmayışı ve kişiyi sadece genç haline doğal yoldan kendi kolajenleri ile geri getirdiğimiz için yüzü ön planda olan herkes için en ideal antiaging uygulaması diyebiliriz. Ayrıca fokuslu ultrason sistemleri gibi mevcut yapıyı bozup yenisinin oluşması için beklenilen 3 aylık sürecinde uygulamamızda olmaması bir diğer tercih sebebi olmamızı sağlamaktadır. Uygulamadan sonra her gün daha genç daha diri ve daha sağlıklı bir cilt ile uyanan kişiler gün geçtikçe sonuçları yaşayarak görmektedir. Fokuslu ultrason uygulamalarındaki uzun süreli beklemenin olması aynı zamanda kişi beklentisini arttırmakta ancak memnuniyet oranı göreceli olarak değişmektedir. Saten yüz germe uygulaması anti aging uygulaması olarak cilt tonusundaki değişikliği, cildin rengini ve canlılığını kişilere her gün daha iyi bir şekilde kazandırdığı için beklentiyi her kişide karşılayabilmektedir. Bu sayede internette 5 yıldır saten yüz germe ile ilgili hiçbir kötü yorum olmadığı gibi 2. El cihazımızda bulunmamaktadır.

Geçtiğimiz aylarda Kim Kardashian, Demet Akalın, Gülben Ergen gibi Türk ünlülerin de uygulama yaptırıp kendi paylaşımlarında bulundukları popüler bir uygulamadır. Memnuniyetlerini ve kendi takipçilerinin yüzleri ile ilgili yazdıkları olumlu yorumları sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Saten Vücut Uygulamaları

Bölgesel incelme, cilt sıkılaştırma ve selülit giderme (FDA onaylı) olarak 3 ana grupta sıralayabiliriz. Sistemin üzerinde soğutma ve anlık ısıyı ölçen bir termometre bulunmaktadır. Soğutmanın amacı dermal tabakayı koruyup daha derine ulaşmayı sağlamaktadır. Termometre ile de uygulama konforu sağlanabilmekte uygulanan kişiyi riske atmadan işlem yapılan yerin sıcaklığı anlık olarak görüntülenebilmektedir. Çalışmalarda kanıtlanan 2,5cm derinliğe ulaşabildiğimiz vücut başlığı ile cilt altı derinlik ayarı sayesinde bölgesel incelme, selülit tedavisi ve cilt sıkılaştırma yapılmaktadır. Vücudun her bölgesine uygulanabilir olan sistemde vakum olmamasının avantajları; her yere uygulanabilme, her cilt tipine uygulanabilme, her kilodaki kişiye uygulanabilme, damarlanma ve kılcal damar çatlaması yapmaması, yanık ve morarma oluşturmaması diyebiliriz. Vücut uygulamaları için Saten Etkisi ismi kullanılmakta ve bilinmektedir.

Saten Vücut Uygulamaları neden daha başarılı

Bilindiği üzere vücut uygulamalarında yağın azaltılması için ultrason daha etkin olarak kullanılmakta cilt elastikiyetini gidermek içinde radyofrekans kullanılmaktadır. Ayrı ayrı iki teknoloji ile ortalama 5 er seanstan 10 seans uygulama yapılmakta ve işlem aylar sürmektedir. Exilis in en büyük avantajı iki teknolojiyi birlikte kullanarak inceltirken aynı zamanda sıkılaştırma yapabilmesidir. Bipolar ve tripolar ve multipolar radyofrekans sistemlerden daha derine enerjiyi iletebilmekte, tek başına kullanılan ultrason sistemlerinden sonra dalgalanma oluşumu Exilis de görülmemektedir. Yüz uygulaması gibi aynı şekilde 56 farklı ülkede kullanılan sistem birçok klasmanda diğer rakipleri ile karşılaştırılmış ve en etkin en efektif ve en iyi bölgesel incelme cihazı ya da vücut şekillendirme cihazı olarak ödüller almıştır.

 • Soğutma sayesinde uygulama ağrısız ve son derece konforludur.
 • İlk seans itibariyle etkinlik gözlemlenmeye başlanabilir.
 • Aynı seans içerisinde yağ azaltma ve sıkılaşma birlikte çalışılabilir.
 • Erkek göğsü, sırt, kollar, alt bacak gibi zor bölgelerde dahi güvenle ve kullanılabilmektedir.
 • Vakumun olmaması nedeniyle kişi seçimi konusunda esnektir. Zayıf kişilerde dahi uygulanabilir.
 • Deri sıkılaştırmadaki etkinliği ile benzersizdir. (Avrupa ve Amerika’da Plastik Cerrahi kliniklerinin ilk tercihidir. (Liposuction ve Lazer lipoliz sonrası toparlama)

Vücut uygulamaları hakkında yapılmış son çalışmalar

Journal of Cosmetic Dermatology Suneel Chilukuri MD

JDD Klaus Fritz MD – Davic McDaniel MD

AMELİYATSIZ GENİTAL ESTETİK

Bilindiği üzere ameliyatsız vajina daraltma ya da inkontinans için genel olarak lazer sistemleri kullanılmaktadır. Radyofrekans bazlı sistemlerin kullanılması daha yeni yeni başlamış olup BTL Exilis Ultra 360 sistemi Exilis Elite cihazının upgrade edilmesiyle birlikte şu an 56 farklı ülkede aktif olarak kullanılmaktadır. Upgrade sayesinde birçok ülkede aynı anda uygulamalar başlamış bu da birçok kişiye ulaşabilme olanağı sağlamıştır. Diğer tüm genital alan uygulaması yapan sistemlerin hepsinden daha fazla sayıda Exilis Ultra 360 olup aynı şekilde uygulama sayısında da diğer tüm cihazlardan öndedir.

Patentli 360 başlık Nedir?

Uygulama değiştirilebilir V tip başlıklar ile

 • Vajina daraltma
 • Stres inkontinans
 • Vulvar vajinal atrofide kullanılmaktadır.

Aynı zamanda dış genital alanda kullanılan bir diğer başlığı ile yine rakiplerinden farklı olarak majora ve minora sıkılaşması küçültülmesi ve dolaşım arttırıcı uygulama ile klitoris estetiği olarak bilinen bir uygulamaya sahiptir. Sexual satisfaction klinik çalışmaları diğer sistemlerde olmayan bir diğer alan olarak BTL Exilis Ultra 360 sistemi ön plana çıkartmaktadır. Bkz Vaginal Laxity Treatment and Effects on Sexual Satisfaction

360 ismi V tip başlıkların uç kısmında bir ring olarak tasarlanmış 360 derecelik radyofrekans iletim alanın bulunmasıdır. Bu sayede 360 derece her alana eşit olarak iletim sağlanabilmektedir. Radyofrekans enerjisinin lazerlerden daha derine inebilmesi bunu yaparken de eşit ve homojen bir enerji kullanabiliyor olması lazer sistemlerinden daha efektif sonuç alınmasını sağlamaktadır. Patentli uygulama sadece 8 dakika sürmektedir. Uygulama esnasında kullanılan V tip başlık sayesinde 3 endikasyonu aynı uygulama içerisinde yapabilmeniz ise danışanlarınız için avantaj sağlamaktadır. Yani vajina daraltmak isteyen kişiler aynı zamanda idrar kaçırma problemi oluşmadan etkinliğini görebilmekte aynı zamanda VVA da ki vajinal kuruluğun giderilmesini de sağlamaktadır. Yani bir nevi 3 lü genital antiaging uygulaması da denilebilmektedir. Bkz. Safety and mechanism of action of noninvasive radiofrequency treatment for vaginal laxity

BTL Exilis Ultra 360 Genital Estetik Uygulamasının Avantajları

 • Ağrı acı yok
 • Uygulama sadece 8 dakika sürüyor
 • Dış genital “Ameliyatsız Labioplasti” Uygulaması
 • Klitoris Estetiği (Cinsel tatmin problemleri vs için)
 • Antibiyotik kullanımı yok
 • Cinsel perhiz yok
 • Günlük yaşantıyı etkilemiyor
 • 2. seansta etkisini gösteriyor (Türkiye bildirimleri)
 • Kullanıcıya bağımlı bir sonuç yok (360 teknolojisi)
 • Lazerlerden daha derine etki
 • Doku ısınmasında lazerlerden daha etkili teknoloji Radyofrekans
 • Non ablatif (Lazerlere kıyaslandığında)
 • 56 farklı ülkede uygulanmış binlerce kişi (Güvenilirlik)
 • Vajina daraltma / İdrar kaçırma / VVA aynı anda tedavi ediliyor

BTL Exilis Ultra 360 ile size “Baştan Ayağa” uygulama

 • Tek cihaz 20’den fazla Endikasyon (Yüz / Vücut / Genital)
 • FDA onaylı uygulamalar
 • Uzun dönemli çalışmalar
 • Etkinliği kanıtlamış sistem
 • Hızlı ve kolay kullanım
 • Türkiye’de 2020 yılında başlayacak yeni uygulama BTL Exilis Ultra 360

2020 yılında Türkiye’de kullanıma başlayacak olan BTL Exilis Ultra 360 sistemimiz ile ilgili kısaca bilgilendirme yapmak istedik. Aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Ø  Klinik çalışmaların orijinal linkleri verilmiştir. Üyeliklerinizin olmaması halinde isterseniz tek tek çalışmaları da yönlendirebiliriz.

Ø  BTL Exilis Ultra 360 sistemimizi bir sunum eşliğinde dinlemek istiyorsanız prezentasyonumuz 45 dakika sürmektedir. (Klinik Çalışmalar uygulama videoları vs) lütfen iletişime geçiniz

BTL Exilis Ultra 360 Cihazı

Email Haberler

Email adresinizi kayıt ettirmeniz halinde her yeni yazı için size mail yollanacaktır

[contact-form-7 id=”24″ /]