göz çevresi bakımı Saten Yüz GermeGöz Çevresi Bakımı

Patentli Saten Yüz Germe ile FDA onaylı Göz Çevresi Bakımı

Göz Çevresinde Saten Etkisi

Göz çevresi bakımı zor ve bilindiği üzere en hassas bölgelerden birisidir. Günlük hayatımızda yapmış olduğumuz mimiklerimiz, yüz ifademizin zamanla farklı kas yoğunluklarına göre kırışmasına neden olur. Buna bağlı olarak eğer önlem alınmaz ise kırışıklıklar yer eder ve gün geçtikçe derinleşebilir. Kırışıklıkların oluşmasını önlemek için yapılan kas blokajı Botox en etkin yöntem olarak bilinmektedir. Göz çevresi estetiği ya da göz çevresi bakımı olarak da uygulanabilen pek fazla işlem bulunmamaktadır. BTL Exilis Elite sistemi patentli teknolojisi Saten Yüz Germe ile bir çok klinik çalışmada göz çevresi kolojen aktivasyonu ile kırışıklıkların giderilmesi için çalışmalar yapmış ve bunları uluslararası dermatoloji ve plastik cerrahi kurulları ve kitaplarında yayımlamıştır. Peri orbital olarak bilinen alanda göz altı ışık dolgusu ve botox dışında kırışıklık morluk ve torbalanmaya yara yapmadan yani non ablatif olarak kullanılabilen tek sistem BTL Exilis Elite olmuştur. Almış olduğu başarılı sonuçlar ile Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından Periorbital Wrinkle Reduction (Göz çevresi kırışıklık yok etme onayı) olarak onayı bulunmaktadır.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl olmalı ?

Birincil etki kolojen aktivasyonuna bağlı olarak kırışıklık gidermedir. İkincil etki olarak kişinin dolaşıma bağlı göz altı morluğu var ise buradan da sonuç alınabilmektedir. Göz altı torbalanmalarında da fokuslu radyofrekans ve Ultrasonun etkisine bağlı olarak çok hızlı bir düzelme gözlenmektedir.

Uygulama hafta da 1 yapılmaktadır. 2 ila 4 seans uygulama yapılabilmekte ve göz çevresi bakımı olarak tercih edilmektedir. Uygulama esnasında ve sonrasın ağrı ve acı hissedilmez. Kişi günlük yaşantısına devam edebilir. Göz çevresi bakımı için botox ile de kombin uygulama yapılabilmektedir. Göz altı ışık dolgusu ile kombin edilebilir ancak iki uygulamada 4 Seanslık Saten Uygulaması sonunda yapılmalıdır.

BTL Saten Yüz Germe işleminin sadece göz çevresine yaptırabilir ve bunun için sadece 15 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.

BTL Exilis Elite sistemi Radyofrekans ve Ultrason teknolojinin birlikte kullanan ve eş zamanlı olarak enerji iletimi yapan Dünya da ki tek sistemdir.